چند توصیه به کسانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی رادارند.

 

چند توصیه به کسانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی رادارند.

 

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست .ولی باید راه اموزش را هم یاد بگیرید .

من چند سالی است که به طور جدی درگیر یادگیری زبان انگلیسی هستم و بعد از چند سال تا حدودی با روشهای یادگیری زبان اشنا شده ام که فکر میکنم که استفاده از این روشها  برای افرادی که تمایل جدی برای یادگیری زبان انگلیسی دارند مفید باشد

 

 

اول مطمئن بشوید که می خواهید زبان  انگلیسی رو  یاد بگیرید اینجور نباشد که با کوچکترین مشکل وخستگی کارتان رو نیمه کاره رها  کنید .

 بعد از خودتان بپرسید تا چه حد میخواهید یاد بگیرید ،این تصمیم در یادگیری شما تاثیر بالای دارد .

با اراده ای محکم  شروع کنید .

 

 

 

در دومین مرحله شما نیاز به تهیه یک دیکشنری دارید ( یا برای شروع می توانید ازیک دیکشنری موبایل استفاده کنید)

کتاب زیر را توصیه می کنم. این کتاب کتابی است کم حجم ،راحت برای استفاده ،دارای معنی به هر دو زبان فارسی و انگلیسی.

در حال حاضر فقط معنی فارسی برای ما مهم است.

Oxford Elementary Learner's Dictionary

 

 کلمات ومعانی فارسی کلمات  پایه زبان انگلیسی رو یاد بگیرید. میتوانید از کتابهای درسی زبان انگلیسی دوره های راهنمای و  دبیرستان شروع کنید .کلمات معمول و پر کاربرد رو یاد بگیرید، ایرادی ندارد اگر املا یا تلفظ دقیق کلمات را نمی دانید به مرور این مشکلات  حل میشوند ،شما فقط نیاز دارید که شروع کنید.

یک دفترچه برای یادداشت این کلمات تهیه کنید و برای دیگر موارد از این دفترچه استفاده نکنید .میتوانید در صحفه اول اینگونه بنویسید دفترچه لغات زبان انگلیسی.هر کلمه ای که یاد می گیرید و یا می خواهید یاد بگیرید همراه با یک معنی در این دفترچه یادداشت کنید .

زبان انگلیسی بدلیل ارتباط بسیار زیاد با دیگر زبان ها و قرض گرفتن کلمات از این زبانها دارای کلمات بسیار زیادی است ولی بنا بر نظر زبانشناسان انسانها به طور معمول از تعدادی محدود واژه در هر روز استفاده می کند شاید حدود فقط 500کلمه که در روز هر کلمه بارها مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

توصیه میکنم در هفته اول هر روز فقط وفقط 3 کلمه حفظ کنید و در دفترچه یا داشت کنید بعد از یک هفته به مدت 1 ماه به جای 3 کلمه 5 کلمه حفظ کنید.

یعنی:

 هفته اول شما21 کلمه حفظ و یادداشت می کنید

و

بعد از هفته اول به مدت یک ماه 180کلمه حفظ و یادداشت می کنید

 

 

جمعا 201 کلمه که به شما قول می دهم پس از این مدت هم برای ادامه انگیزه پیدا کرده اید وهم برای شروع مرحله بعد به اندازه کافی کلمه حفظ کرده اید.

سعی کنید از کلمات انتهای کتابهای زبان انگلیسی دوره های تحصیلی استفاده کنید.

 

بعضی افراد یاد گرفتن کلمه خارج از متن(یادگیری کلمات به صورت تک تک) را صحیح نمی دانند ولی شخصا فکر میکنم برای شروع این نظر صحیح نیست و افراد سطوح بالا می توانند از این روش )یاد گرفتن کلمه در متن)استفاده کنند و افرادی که تازه شروع به یادگیری کرده اند فقط و فقط نیاز به شروع دارند ومیتوانند کلمات راهم جداگانه یاد بگیرند.

 

ادامه دارد  farzadparsayi.persianblog.ir

 

/ 0 نظر / 14 بازدید